Регіональні й національні енциклопедії в контексті гуманітарної політики держави

Савченко Олег, Очеретянко Світлана, Муха Владислав

admin


PDFАнотація

У дослідженні акцентовано увагу на тому, що енциклопедичні видання, як національні, так і регіональні, відіграють велику роль у підвищенні рівня освіченості громадян, покращенні їхніх інтелектуальні здібностей, прищеплюванні патріотичних почуттів і гордості за свою країну. На цій підставі автори висловлюють ідею того, щоб розвиток енциклопедичної справи в державі належав до стратегічних напрямків у здійсненні державної гуманітарної політики».

Ключові слова: енциклопедія, регіональна енциклопедія, гуманітарна політика України, розвиток суспільства.


Література

Березюк Т., Іщенко О., Пилипчук Р., Савченко О., Фещенко Н., Шушківський А. Здобутки української енциклопедистики: коротка характеристика видань // Наука України у світовому інформаційному просторі / НАН України. Вип. 12. К.: Академперіодика, 2015. С. 88–109.

З історії енциклопедистики (Курилас Б. Доба енциклопедій) // Українські електронні та паперові енциклопедичні видання: основні здобутки та перспективи / НАН України; Ін-т енциклопедичних досліджень. К.: Академперіодика, 2015. С. 217–235.

Недюха М. Правова ідеологія українського суспільства / Міжрегіональна академія управління персоналом. К., 2012. 400 с.


Савченко О., Очеретянко С., Муха В. Регіональні й національні енциклопедії в контексті гуманітарної політики держави // Українська енциклопедистика. Регіональний аспект: Матеріали V Міжнародної наукової конференції «Українська енциклопедистика» / За ред. М. Г. Железняка. Київ: Ін-т енциклопедичних досліджень НАН України, 2017. С. 77–85. ISBN 978-966-02-8446-3.